3. Хондурас се отърва само с 0:1 от Чили (видео)

Хондурас се отърва само с 0:1 от Чили (видео)

"Ла Роха" взе първа победа на световни футболни финали от 1962 година

Чили взе важни три точки на „Мбомбела Стейдиъм” в Нелспрюит.

Възпитаниците на Марсело „Лудия” Биелса победиха само с 1:0 Хондурас в първи мач от група „H” от Мондиала. „Ла Роха” нямаше победа на световните футболни финали от 48 години, когато южноамериканците взеха бронзовите медали.

Днес тимът на Биелса игра показа изключително офанзивен футбол, но многобройни пропуски направиха Акексис Санчес, Марк Гонсалес и останалите играчи в червено. Само Жан Босежур успя да преодолее стража на Хондурас в 34-ата минута.

„Лос Катрачос” играха предимно в защита и със сигурност не се харесаха на многобройните зрители пред телевизионните екрани и на стадиона в Нелспрюит.

„Ла Роха” започна във вихрено темпо. Още във втората минута Мати Фернандес стреля много опасно от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от горната греда. Последва изстрел на Исла от 35 метра, но Валадарес се справи макар и трудно със ситуацията. Възпитаниците на Марсело Биелса организираха още няколко добри атаки в следващите минути към вратата на „Лос Катрачос”, както е прозвището на Хондурас, но те не доведоха до резултат.

До 20-ата минута националите на Хондурас се бранеха и се опитваха да затруднят чилийците с опасни контраатаки. При две от тях Павон и Еспиноса не намериха целта. 60 секунди по-късно Валдивиа стреля от дъгата, но на пътя на топката застана Гевара, който спаси своя отбор. Атаките на южноамериканците продължиха. Алексис Санчес и Видал бяха следващите играчи, които направиха пропуски.

Една от най-бедните държави в света – Хондурас, бе водена днес от помощник-треньора Алексис Мендоса, а не е от селекционера Рейналдо Руеда. Защитната игра на „Лос Катрачос” обаче не радваше зрителите на „Мбомбела Стейдиъм” в Нелспрюит.

В 34-ата минута крепостта на тима от Северна Америка рухна. Исла бе изведен отлично от Валдивиа, центрира прострелно към Босежур и резултатът бе открит от нападателя. Кълбото влетя в мрежата на Хондурас, след като защитникът на „белите” Мендоса се опита да го изчисти на метър пред голлинията на Валадарес, но то се отби в тялото на Босежур.

Тимът на Биелса не успя да удвои преднината си до края на първата част. В даденото от главния съдия Еди Майлет (Сейшелови о-ви) добавено време на първите 45 минути, Изагире отправи коварен удар от фаул, който бе избит в ъглов удар от вратаря на Чили и капитан на състава Браво.

В началните минути на второто полувреме Хондурас погледна по-смело към вратата на противника си. Чилийците на „Ел Локо” обаче отговориха с нова канонада от скоростни акции. В 62-ата минута Алексис Санчес излезе очи в очи с Валадарес, но стреля покрай вратата. 120 секунди по-късно стражът на Хондурас направи спасяването на Мондиала до този момент, след като отрази удар с глава на Понсе от 4 метра.

21-годишният играч на Удинезе Алексис продължи да бъде най-активният футболист на терена, но неговите усилия не бяха увенчани с успех. Към края на терена се появи и играчът на ЦСКА (Москва) Марк Гонсалес, който моментално отправи три удара към вратата на Хондурас.

Чили победи само с 1:0 Хондурас. Тимът от Северна Америка направи отлично световно първенство през 1982 в Испания, но днес бяха далеч от световните тенденции във футбола.

В следващия мач от групата еврошампионът Испания играе с Швейцария.

Хондурас – Чили 0:1
(0:1) Босежур 34’

Хондурас: Валадарес; Мендоса, Чавес, Фигероа, Изагире; У. Паласиос, Гевара (к.) (67’ Томас); Алварес, Нунйес (78’ Мартинес), Еспиноса; Павон (60’ Уелком);

Чили: Браво (к.); Исла, Медел, Понсе, Видал (81’ Контрерас); Миляр (52’ Яра), Кармона, Фернандес; Алексис Санчес, Валдивиа (87’ Гонсалес), Босежур;

Жълти картони: Кармона, Фернандес (Ч); У. Паласиос (Х);
Стадион: „Мбомбела Стейдиъм”, Нелспрюит, 32 600 зрители;
Съдия: Еди Майлет (Сейшелови о-ви);

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.