2. Мондиал 2010
  3. Иран чака новини от Риад след 1:1 като гост на Южна Корея

Иран чака новини от Риад след 1:1 като гост на Южна Корея

С тази точка Иран събра 11 в своя актив, колкото имат Северна Корея и Саудитска Арабия, които излизат един срещу друг по-късно днес в Риад

Националният тим на Иран съхрани шансовете си да се класира за Мондиал 2010 в ЮАР, след като завърши 1:1 при гостуването на вече осигурилия си участие Южна Корея.

Иран се нуждаеше от победа, за да си гарантира участие поне на бараж, но в края на мача имаше късмет да не загуби, което щеше да бъде фатално. С тази точка Иран събра 11 в своя актив, колкото имат Северна Корея и Саудитска Арабия, които излизат един срещу друг по-късно днес в Риад, за да определят кой ще се класира на Световното. При победа на един от двата тима Иран ще играе на бараж, но при равенство или успех с един гол на Саудитска Арабия, Иран отпада.

Иначе днес гостите поведоха на стадиона в Сеул след автогол на Ким в 51-ата минута, а играчът на Манчестър Юнайтед Парк Жи-Сунг изравни 9 минути преди края. В оставащото време до последния съдийски сигнал корейците се хвърлиха в атаки с цел да изхвърлят Иран от Мондиала, но нямаха късмет да реализират.

В друг двубой от втора група класиралият се за ЮАР тим на Австралия победи с 2:1 другия участник на финалите Япония след два гола на Тим Кейхил през втората част. През първото полувреме „самураите” поведоха с гол на Танака, но играчът на Евертън обърна мача двете си попадения.
Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.