2. Мондиал 2010
  3. Кака: Не искам да ставам голмайстор на турнира, но искам да го спечеля

Кака: Не искам да ставам голмайстор на турнира, но искам да го спечеля

Кака, който се разписа на два пъти във вратата на Египет в първия си мач от турнира за Купата на Конфедерациите, сподели че между него и Фернандо Торес няма да има съревнование за най-резултатен футболист на състезанието. Причина за това според новото попълнение на Реал Мадрид е това, че в съревнованията участват още много силни отбори, които ще гонят титлата.

Нандо Торес стартира турнира с хеттрик срещу Нова Зеландия, докато Кака отбеляза два гола срещу шампиона на Африка, а второто му попадение в 90-ата минута се оказа решаващо за крайния изход на мача.

„Това към, което се стремя е да помагам на отбора си, не се притеснявам от това дали ще стана голмайстор или не. Важно е да сме настроени за победа във всеки двубой, но можем да очакваме, че противниците ни ще се бият сами само защото ние сме Бразилия”, заяви Кака визирайки проблемите, пред които бе изправена единайсеторката на Селесао срещу египетския национален отбор, който успя да се върне в мача с два гола и 3:3.
„През първото полувреме играхме страхотно, но до почивката вече всички бяхме уморени. Много от футболистите ни бяха спали не повече от четири-пет часа преди да пристигнем”, добави Кака.
Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.