2. Мондиал 2010
  3. Колумбия излъга Перу с 1:0

Колумбия излъга Перу с 1:0

Венецуела не се даде на Уругвай, а Чили наказа Боливия с 4:0

Лос Кафетерос надиграха тотално опонентите си от Перу, но за сметка на това постигнаха измъчена победа с един единствен гол.

Радамел Гарсия отбеляза щастливото попадение в 26-ата минута на срещата, когато прокара топката покрай разсеяната отбрана на Перу. След гола домакините в Меделин продължиха да търсят начини да увеличат преднината си, докато перуанците не намираха с какво да противодействат на Колумбия и едва прекосяваха централната линия на терена. Резултатът, въпреки най-добрите опити на домакините, остана непроменен.

Венецуела и Уругвай поделиха точките след 2:2 в далеч по-интересен и равнопоставен двубой в Пуерто Ордаз. Домакините поведоха в резултата в деветата минута, когато Джанкарлос Малдонадо бе изведен от Томас Ринкон. След почивката Уругвай изравни в 61-ата минута благодарение на Луис Суарес. Десет минути по-късно Диего Форлан изведе Уругвай напред след добро подаване на резервата Себастиан Абреу. Въпреки това три минути по-късно Хосе Мануел Рей сложи точка на спора с брилянтен пряк свободен удар, който се промъкна до дясната греда.

В Сантиаго Чили отново вкуси победата след убедително 4:0 над Боливия, с което на практика си осигури място сред финалистите за Мондиал 2010. За чилийците се разписаха Жан Босежур, Марко Естрада и на два пъти Алексис Санчес.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.