2. Мондиал 2010
  3. Крузейро поведе в седма група на Копа Либертадорес

Крузейро поведе в седма група на Копа Либертадорес

Бразилският Крузейро надви венецуелския Депортиво Италия с 2:0 и излезе начело на временното класиране в група 7 на южноамериканския футболен турнир за Копа Либертадорес. Крузейро събра актив от 7 точки и е първи с по-добра голова разлика от Велес Сарсфийлд.

Аржентинците обаче все още не са изиграли четвъртия си мач, който в четвъртък ще ги противопостави на третия Коло Коло от Чили в Буенос Айрес.

Бразилците поведоха още в 6-ата минута, когато вратарят на гостите Хосе Фернандес бе хванат неподготвен при разбъркване пред вратата му. Фабиньо бе най-съобразителен и вкара първия гол за отбора си след удар с глава.

Ален Жиролети пропусна добър шанс за изравняване на резултата с удар в напречната греда в 30-ата минута, с което възможностите за гол на венецуелците се изчерпаха. Крузейро пък заслужено стигна до втори гол в 69-та минута чрез появилия се две минути по-рано на терена Педро Кен.

В среща от група 7 Универсидад Католика стигна до равенство 1:1 у дома срещу венецуелския Каракас. Нападателят Самир Валойес донесе точка на чилийците, които са начело на групата си с точка пред втория Фламенго.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.