2. Мондиал 2010
  3. "Плавите" продължават да мачкат - 3:0 над Алжир

"Плавите" продължават да мачкат - 3:0 над Алжир

Сърбия смаза Алжир с 3:0 в приятелската среща, играна в столицата на африканската държава.

Момчетата на Радомир Антич бяха по-добри през всичките 90 минути и не дадоха никакъв шанс на „пустинните лисици”.

Още в 16-ата минута на двубоя в Алжир, нападателят на холандския Аякс Марко Пантелич даде преднина на съседите ни. До почивката резултатът остана непроменен, а след направените смени от страна на Антич, „плавите” вкараха нови два гола.

Играчът на Войводина Желко Бъркич отбеляза за 2:0 в 55-ата, а 10 по-късно Душко Тошич, който бе спряган за ЦСКА, но подписа с английския Портсмут, вкара за 3:0.

Домакините от Алжир победиха в решителен бараж Египет и ще играят на Световното в ЮАР. Играчите на треньора Раба Шаадане са в група с Англия, САЩ и Словения. Сърбите също ще играят на Мондиала, като ще мерят сили с Германия, Австралия и Гана.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.