2. Мондиал 2010
  3. Полша изпусна Северна Ирландия - 1:1, Словакия и Чехия също не се победиха - 2:2

Полша и Северна Ирландия не успяха да се победят в първия мач от 3-а група, като завършиха при резултат 1:1. Срещата на стадион „Сласки” бе доста оспорвана, но определено домакините може да съжаляват за пропуснатата победа.

Срещата започна с чудесна атака на поляците, но ударът на Павел Брозен от 12-ина метра мина над вратата. Малко по-късно гостите отговориха с опасен шут на Лаферти, който мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на Боруц. Поляците вдигнаха оборотите и звездата на тима Левандовски имаше 2 шанса да се разпише, но ударите му минаха в опасна близост до вратата на гостите.

В 38-ата минута нелогичното се случи и играчите на Северна Ирландия откриха резултата. Лаферти се озова очи в очи с Боруц и хладнокръвно пусна топката покрай него – 0:1. През втората част домакините натиснаха, а опасен изстрел на Левандовски бе спасен с мъка от Крейгън. Все пак логичното се случи в 75-ата минута, когато звездата на тима Мариус Левандовски засече остро центриране и прати топката в опразнената врата.

В друга среща от групата отборите на Словакия и Чехия завършиха при резултат 2:2. През първата част темпото на игра бе доста слабо, като чистите голови положение пред двете врати определено липсваха.

В 60-ата минута Сестак изведе Словакия напред в резултата, но само 8 минути по-късно Пудил изравни. В 73-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на домакините, а Марек Хамсик бе точен от бялата точка. След попадението нападателят си свали фланелката и получи жълт картон.

Само 2 минути по-късно Хамсик извърши много грубо нарушение и получи втори жълт и респективно червен картон. Седем минути преди края на мача Милан Барош изравни резултата и запази надеждите на чехите за класиране на световното първенство.