2. Мондиал 2010
  3. Португалия влезе в ритъм с 3:1 над Камерун (видео)

Португалия влезе в ритъм с 3:1 над Камерун (видео)

Мейрелеш бележи два за иберийците, Самуел Ето’о с червен картон

Португалия постигна повдигаща духа победа с 3:1 над Камерун след деморализиращото нулево равенство срещу Кабо Верде преди седмица време.

Дефанзивният халф Раул Мейрелеш бе една от промените в редиците на Карлош Кейрош и той се отплати на наставника си по възможно най-добрия начин за гласуваното доверие.

Първите минути на мача преминаха в забързано темпо, което не допадна особено на гостите. Беноа Асу Екото едва не подари първия гол на португалците, след като върна непремерен пас към вратаря си Карлос Камени и Лиедсон успя да нанесе удар. Той обаче излезе в аут. С капитанската лента на ръката си Кристиано Роналдо имаше възможността да открие резултата в 13-ата минута, но късметът не бе на негова страна и звездата на Реал Мадрид продължава да бъде без гол за страната си през последните две години.

Иберийците намериха мрежата на Камерун в 32-ата минута. Шимао Саброса центрира ниско от дясното крило в наказателното поле, където Мейрелеш успя да засече топката за 1:0.

Минута по-късно Камерун остана с човек по-малко. Самуел Ето’о демонстрира лабилни нерви първо, оспорвайки съдийско решение, а след това извършвайки и грубо нарушение срещу Дуда.

Две минути след началото на второто полувреме Португалия удвои преднината си с особено красив втори гол на Мейрелеш. Нани получи пас в коридор, но се доближи прекалено до аут линията, което го принуди да центрира към далечната греда. Там Мейрелеш овладя и със симбиоза между диагонално центриране и удар към вратата на Камени намери далечния десен ъгъл за 2:0.

Домакините продължиха да оказват натиск, но Камерун бе тимът, който отбеляза следващия гол в срещата. В 69-ата минута Асу Екото центрира към появилия се преди минути в игра Пиер Вебо. Той надскочи двама защитници и с глава намали за 2:1. В 81-ата Нани оформи крайния резултат. Кристиано Роналдо заслужи овации за точния си пас към Нани, който технично и елегантно прехвърли Камени за 3:1.

Португалия, подобно на голяма част от останалите финалисти на Мондиал 2010 ще изиграе още една контрола преди първия си мач на световното. Тя ще бъде срещу Мозамбик на 8 юни. Камерун пък гостува на Сърбия три дни по-рано преди срещата си с Япония на 14 юни.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.