2. Мондиал 2010
  3. Вагнер Лав прати Фламенго на финал

Вагнер Лав прати Фламенго на финал

С гол с глава в последната минута на защитника Дурвал, Сантос победи с 3:2 като гост Сао Пауло в първия мач от полуфинала в първенството на щата Сао Пауло.

Вагнер Лав пък се разписа на два пъти при победата на Фламенго над Вашко да Гама с 2:1 на стадион "Маракана" и се класира за финала на първенството в щата Рио де Жанейро.

Фаворитът за титлата в щата Сао Пауло - Сантос поведе с автогол на Жуниор Сесар в 25-та минута, а в 33-та Марлос получи втори жълт картон заради нарушение срещу Робиньо. Сантос поведе с 2:0 още преди почивката след попадение на Андре в 40-та минута.

Домакините не се предадоха и успаха да изравнят до средата на втората част с голове на Ернанес и Дагоберто. В последната минута обаче Дурвал донесе успеха на Сантос.

Бразилският шампион Фламенго, който все още играе без контузения Адриано, ще срещне Ботафого на финала в първенството Кариока.

С по едно попадение на Вагнер Лав в двете полувремена, второто от които от дузпа, Фламенго стигна до успеха над Вашко да Гама с 2:1. За гостите точен бе Тиаго Мартинели.

Ботафого си осигури място на финала, след като в събота се наложи с 3:2 над Флуминензе. Ако победи Фламенго, Ботафого ще стане първият отбор от 1998 година насам, който печели и двата етапа на шампионата.

Първенството в отделните щати в Бразилия приключва в края на април, а на 8-ми май започва новият сезон в шампионата на страната.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.