2. Мондиал 2022
  3. Луис Енрике говори с уважение за Коста Рика след 7:0

Луис Енрике говори с уважение за Коста Рика след 7:0

"Силен съперник са", заяви той

Селекционерът на испанския национален отбор Луис Енрике заяви, че голямата му цел е да изгради стил, в който Ла Фурия да доминира през всичките 90 минути във всеки мач. Испанците разгромиха Коста Рика със 7:0 и записаха най-резултатната си победа на Световни първенства.

"Единствената цел в този мач, както и в следващите, е да доминираме през всичките 90 минути, а за това трябва да притежаваш топката. Трябваше да се организираме така, че съперникът да скучае и на практика да го изключим от мача. Но все още имаме какво да подобряваме играта си.

Истината е, че когато на терена всичко върви, футболът изглежда най-прекрасният спорт. Контролирахме мача през цялото време, което беше и целта срещу силен съперник, за който знаехме, че може да създава проблеми. Но бяхме изключителни във владеенето на топката", коментира Луис Енрике пред репортери след мача.