2. Монтана
  3. Атанас Чепилов донесе инфарктна победа на Монтана над Калиакра (видео и снимки)

Атанас Чепилов донесе инфарктна победа на Монтана над Калиакра (видео и снимки)

Монтана сложи край на негативната си серия от 4 поредни загуби. Това стана в инфарктен мач срещу Калиакра (Каварна) на стадион „Огоста”.

Монтана сложи край на негативната си серия от 4 поредни загуби. Това стана в инфарктен мач срещу Калиакра (Каварна) на стадион „Огоста”. Двубоят завърши 3:2 след два пълни обрата, като Калиакра водеше с 2:1 до 87-ата минута, когато настъпиха минутите на Атанас Чепилов. Той реализира два гола до края и нанесе втора поредна загуба на Калиакра през пролетта.

През първото полувреме Калиакра имаше повече положения, но успя да отбележи само един гол, с който изравни резултата след откриващото попадение на новото попълнение на Монтана Андерсон Педро. Най-активен за новака в „А” група беше Майкъл Тевия, който дойде от Левски през зимата. През второто полувреме именно той изведе Калиакра напред в резултата. Късен обрат на Монтана обаче развали настроението на Тони Здравков и Цонко Цонев, които изгледаха по-добра игра на своя тим след почивката.

В 7-ата минута Майкъл Тевия засече топката след центриране на Антон Петров, но извън очертанията на вратата.

Само две минути по-късно домакините излязоха напред в резултата. Андерсон Педро вкара дебютното си попадение с екипа на Монтана, след като отблизо засече центриране отдясно.

Проблемите за старши треньора на Калиакра Антони Здравков се усложниха, след като Десислав Русев трябваше да бъде принудително сменяван. На негово място влезе Александров, който по-късно изравни резултата.

До попадението в 41-ата минута Тевия на два пъти пропусна да отбележи. Първо стреля над гредата, а след това ударът му бе спасен от Иванов.

Чепилов стреля неточно преди Калиакра да стигне до изравняване. Марко Марков центрира от ъглов удар в наказателното поле, където резервата Александров засече топката с глава в мрежата на домакините.

Калиакра се опита да обърне мача. В 50-ата минута Раденцов шутира опасно, вратарят Иванов изби, а после успя да изпревари връхлитащия Филипов.

Все пак закономерното се случи в 73-ата минута, когато най-добрият на терена Майкъл Тевия открадна топката в централната зона на терена, напредна, излизайки сам срещу вратаря Иванов, финтира го и осъществи пълен обрат.

Домакините не се предадоха и шансът им се усмихна в края. В 87-ата минута Чепилов се възползва от избита от Цветан Димитров топка след удар на Луис Едуардо и на добавка прати топката в мрежата на дошлия от Левски вратар. Във втората от четирите минути добавено време отново Чепилов бе централна фигура. Той пое топката от Димитър Илиев, навлезе в наказателното поле и с мощен шут накара стадион "Огоста" да изригне, а цяла Каварна да наведе глава.

След срещата Калиакра се понижи с 1 място и вече е 12-и с актив 16 точки, на 3 от опасната зона. Монтана запази 10-ото си място с 19 пункта.
ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...