2. Монтана
  3. Монтана надви Калиакра в края (снимки+видео)

Монтана надви Калиакра в края (снимки+видео)

Луис Едуардо герой за домакините

Монтана спечели първа победа в „А” група. На своя стадион „Огоста” монтанци победиха Калиакра с 2:1, след като контролираха събитията на терена през целия мач. Димитър Воденичаров и Луис Едуардо от дузпа бяха точни за домакините. Между двете попадения Герасим Заков изравни в 60-ата минута.

Първото по-сериозно положение в мача се случи в 14-ата минута. Цветан Димитров спаси своите след удар под гредата на Димитър Илиев. Само шест минути по-късно пак Илиев беше изведен сам срещу вратаря, но стреля над гредата.

Калиакра отговори в 22-ата минута, когато Заков беше оставен непокрит, но и той стреля високо.

Монтана обаче пое инициативата по-сериозно и почти не даваше шансове на своя съперник до края на полувремето.

В 27-ата минута Луис Димитър Воденичаров почти сам срещу вратаря, Цветан Димитров излезе напред, за да скъси ъгъла. Воденичаров стреля покрай него, но в аут.

Десет минути след почивката Монтана откри резултата. След грешка в защитата на Калиакра Сандански изведе Воденичаров, който от втория опит проби Цветан Димитров.

Калиакра реагира като ужилен и изравни в 60-ата минута. Цачев центрира отляво, топката отиде у непокрития Заков, който се освободи от футболист на Монтана и сам срещу вратаря вкара за 1:1.

Две минути преди края на мача Луис Едуардо бе фаулиран в наказателното поле и сам реализира за крайното 2:1.

Поражението е второ за Калиакра, които загубиха в първия кръг от Черноморец с 0:1.
ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...