2. Монтана
  3. Монтана победи Локо (Мз) и приключи контролите без поражение

Монтана победи Локо (Мз) и приключи контролите без поражение

Антонио Хаджииванов и Асен Георгиев вкараха при 2:1 в Мездра

Монтана завърши с победа серията контролни срещи от зимната предсезонна подготовка за пролетния полусезон, след като се наложи с 2:1 при гостуването си на Локомотив (Мездра).

Двата отбора си разделиха по едно полувреме, като през първото по дейни бяха домакините, които поведоха резултата при първата си по-сериозна атака към вратата на Ивайло Василев. Това стана в 12-ата минута, когато с лек, но много прецизен удар през куп от играчи Антонио Хаджииванов изпрати топката в долния ляв ъгъл за 1:0. Малко след това Любоа Арсен пропусна да удвои излизайки сам срещу вратаря Ивайло Василев.

За Монтана на ниво бе навършващият утре 40 години Здравко Лазаров-Електричката, който изведе отбора си с капитанската лента. Интересни неща направи по левия фланг и Набил Еженави, но центриранията му не бяха особено прецизни. Каращият проби 21-годишен французин Франк Коре, който игра на върха на атаката, остана незабележим на терена, но и малко топки стигаха до него.

Направените от треньора Емил Велев-Кокала смени на почивката обаче дадоха резултат. В 52-та мин. Иван Минчев центрира от корнер от ляво и централният защитник Асен Георгиев вкара с глава. В 67-та мин. Владимир Мичев засече от въздуха избитата край дъгата на наказателното поле топка и с немного силен, но точен удар я изпрати неспасяемо в долния ляв ъгъл. Пробив по дясното крило на Георги Пашов завърши и удар в страничната греда в 80-та мин. До края на мача пропуски за Монтана направиха Петър Атанасов, Иван Коконов и Иван Стоянов. Така монтанци завършиха кампанията без загуба – 4 победи и 4 равни мача.

Локомотив (Мз) – Монтана 1:2

Локомотив: Николай Кръстев, Любомир Христов, Евгени Тунтев, Георги Георгиев, Стоян Георгиев, Любоа Арсен, Майкъл Тевия , Абдулаю Кулибали, Хаджииванов, Никола Яначков, Владислав Златинов-кап. (Йордан Кръстев, Златко Бонев, Георги Калоянов, Манол Чапов, Николай Ганчев, Емил Колев, Дени Цолев, Йордан Гошев)
Треньор: Анатоли Тонов

Монтана: Ивайло Василев, Йордан Тодоров, Асен Георгиев, Христофор Хубчев, Георги Ангелов, Станислав Генчев, Оливие Боне, Сергей Георгиев, Набил Еженави, Франк Коре, Здравко Лазаров-кап. (Христо Иванов, Георги Пашов, Раиф Мурадов, Иван Минчев, Иван Стоянов, Иван Коконов, Петър Атанасов, Владимир Мичев, Иван Михов, Цветан Варсанов, Атанас Илиев)
Треньор: Емил Велев

Голмайстори: 1:0 Антонио Хаджииванов (12), 1:1 Асен Георгиев (54), 1:2 Владимир Мичев (67).

Главен съдия: Росен Гановски.
Помощници: Илиян Маринов, Стоян Стоянов.

Стадион „Локомотив”: 30 зрители.

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...