2. Монтана
  3. Монтана победи Оборище (Панагюрище) в Правец

Монтана победи Оборище (Панагюрище) в Правец

Контролата завърши при резултат 1:0

В контролна среща играна в Правец отборът на Монтана се наложи с 2:0 над Оборище (Панагюрище). Треньор на втородивизионния тим е бившият наставник на монтанци Емил Велев-Кокала. Миналата година по това време 54-годишният спец започна работа на стадион „Огоста” и си тръгна след финала за Купата на България, загубен от ЦСКА с 0:1.

Сегашният старши треньор на Монтана Атанас Джамбазки бе дал почивка на Гийерме да Соуса-Шоко, Иван Михов, Сергей Георгиев и Фернандо да Силва. Двубоят пропусна и 27-годишният французин Диарасоуба Бамба, който е с разтежение на адукторите. Петимата пътуваха с отбора и направиха една тренировка в спортния комплекс в града на бившия първи. В новия клубен автобус не се качиха нарочените за гонене Антон Полюткин, полузащитниците Николай Чипев и Иван Иванов и бразилският нападател Данило Соуса Монис-Бала.

Джамбазки започна мача с двама нападатели в лицето на Атанас Илиев и голмайстора на отбора Стивън Петков и пусна Раиф Мурадов като десен бек. След почивката в игра се появиха трима футболисти от ДЮШ на клуба Борислав Дамянов, Александър Веселинов и Мартин Пламенов. Проверката в Правец премина изцяло под диктовката на Монтана. Резултатът бе открит в 12-та мин., когато бразилският полузащитник Маркос Маркиньос с шут от 20 метра изпрати топката в мрежата. Малко след това отлична възможност да се разпише се откри и пред Петър Атанасов, но той първо стреля в гредата, а при добавката вратарят на Оборище изби. Вторият гол падна чак в 83-та мин. на мача. Тогава завърналият се след контузия офанзивен полузащитник Андреас Васев проби от ляво и намери в наказателното поле Даниел Генов, който направи 2:0.

Монтана: Христо Иванов, Раиф Мурадов, Тихомир Трифонов, Христос Контохристос, Юлиян Чапаев, Костадин Дяков, Даниел Генов, Маркос Маркиньос, Атанас Илиев, Стивън Петков, Петър Атанасов (Ивайло Василев, Марио Благоев, Георги Коруджиев, Андреас Васев, Борислав Дамянов, Александър Веселинов, Мартин Пламенов).

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...