2. Монтана
  3. Монтана показа "стоп" на Берое за Европа

Монтана показа "стоп" на Берое за Европа

Монтана сякаш прекърши амбициите на Берое да играе в Европа. Тимът на Атанас Джамбазки тресна старозагорци с 2:1 на тежкия терен на стадион „Огоста”.

Монтана сякаш прекърши амбициите на Берое да играе в Европа. Тимът на Атанас Джамбазки тресна старозагорци с 2:1 на тежкия терен на стадион „Огоста”. Гостите имаха превъзходство през по-голямата част от двубоя, но не успяха да вкарат положенията си, докато домакините го сториха. В началото на втората част Николай Николов откри резултата от далеч. След нервна игра Берое изравни в 77-ата чрез Тодор Христов. Светлан Кондев от границата на пеналтерията донесе успеха на Монтана с гол в 82-ата минута.

През първото полувреме Берое пропусна три чисти положения срещу нито едно на Монтана. През второто страстите се нажежиха, особено след една спорна ситуация в 63-ата минута, когато Мичев падна в наказателното поле на гостите, но реферът Мирянов даде корнер, а после раздаде картони, за да успокои страстите. Все пак домакините се оказаха по-ефективни, възползваха се по най-добрия начин от грешките на беройци и спечелиха трите точки.

В първите минути мачът беше равностоен с териториален превес на Берое. В 20-ата минута гостите направиха невероятен пропуск. Тодор Христов проби по лявото крило и подаде към Стефан Велев, който не успя да насочи добре топката и тя мина високо над вратата.

Пет минути по-късно вратарят на домакините Юлиян Левашки се намеси решително, след като със сетни усилия извади удар на Тодор Христов в левия долен ъгъл.

След няколко неточни удари към двете врати дойде 31-ата минута, когато отново Берое имаше добър шанс да открие резултата. Петър Димитров центрира в наказателното поле, където Златинов засече с глава, но Левашки пак опази вратата си.

Полувремето завърши без отбелязан гол, въпреки превъзходството на Берое.

9 минути след подновяването на играта шансът се усмихна на Монтана. Далечен удар на Николай Николов хвана неподготвен Скорчев, който изгледа топката как влиза във вратата му.

Берое се опита да възстанови статуквото. В 62-ата минута Петър Димитров стреля много опасно, но Левашки отново заключи вратата си.

Само минута по-късно Мичев падна в наказателното поле. Главният рефер Мирянов обаче му вдигна жълт картон за симулация, което беше повратен момент, тъй като мачът се изнерви. Арбитърът показа още два жълти картона, за да успокои страстите.

Берое успя да изравни резултата в 77-ата минута. Тодор Христов отбеляза в долния десен ъгъл след многоходова атака, в която участваха голмайсторът, Стефан Велев и Владислав Златинов, който направи решителното подаване, вместо да стреля.

Равенството трая само 5 минути и Монтана си върна преднината. В 82-ата минута Светлан Кондев се възползва от разконцентрираната защита на Берое и с удар пред наказателното поле не остави шансове на Скорчев за крайното 2:1.

След срещата Берое е 6-и с 29 точки, но на 5 точки от 4-ия Локомотив (Сф), който приема Миньор в понеделник. Монтана стои комфортно на 10-ата позиция с 22 точки, на 6 от опасната зона.

Ключови думи: Берое
ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...