2. Монтана
  3. Монтана сломи и Берое в драма на "Огоста"

Монтана сломи и Берое в драма на "Огоста"

Феновете на домакините можеха да причинят второ прекратяване на мач в "А" група

Монтана победи по драматичен начин с 2:1 Берое и на практика си осигури участие в елита и следващата година. На стадион „Огоста” обаче феновете на домакините навлязоха на терена при второто попадение на техните любимци, което можеше да доведе до прекратяването на мача пет минути преди неговия край, предаде радио Beroe Online. Освен това на стадиона в северозападния град не е имало кой знае каква охрана, което допълнително нажежи обстановката, а след последния съдийски сигнал полицията изведе буйстващи запалянковци на Монтана.

Иначе Луис Едуардо откри за домакините в 27-ата минута. Чак в 81-ата Берое стигна до изравняване, след като резервата Диан Генчев реализира дузпа. Само четири минути по-късно друга резерва – Ахмед Хикмет – разстреля от 30 метра Теодор Скорчев и хвърли в екстаз феновете на Монтана, които навлязоха на терена. Все пак срещата завърши и Монтана спечели трети пореден двубой, докато Берое претърпя трето поражение в последните си три мача.

Срещата на стадион „Огоста” започна с териториално предимство за Берое. В 21-ата минута старозагорци създадоха първа опасност в двубоя. Тогава Георги Андонов с индивидуален рейд стигна наказателното поле и стреля, но Христо Иванов спаси виртуозно.

Монтана обаче първи откри резултата в своя полза в 27-ата минута. След хвърляне на Личев от тъч Луис Едуардо стреля неспасяемо от точката за изпълнение на дузпа и не остави шансове на Скорчев. Само четири минути по-късно отново Едуардо бе на стрелкова позиция и на бързо можеше да удвои преднината на домакините. Той засече с глава центриране на Чипилов, но прати топката в аут.

До почивката Берое натисна. Опитите на старозагорци обаче не доведоха до нищо и старозагорци се оттеглиха с гол пасив на почивката.

Втората част започна с игра в централната зона на терена, като трудно можеше да се говори за надмощие на един от двата състава. Те предпочитаха да стрелят от далечно разстояние, което не водеше до опасности. Единствено удар на Мичев в 66-ата минута мина близо до вратата на Берое.

Постепенно темпото се повиши и мачът стана изключително приятен за окото. Голмайсторът Едуардо пропусна нова добра възможност за Монтана в 69-ата минута, когато нацели топката с глава и тя мина на сантиметри от дясната греда. После пък удар на Мичев срещна рамката.

Последва натиск на Берое. Първо Христо Иванов спаси опасен шут на Дончо Атанасов, а в 80-ата минута Стефан Спасов посочи бялата точка за нарушение на Тихомир Трифонов срещу Георги Андонов. Резервата Диан Генчев реализира от 11-метровия наказателен удар и в радостта си отиде да дразни феновете на домакините, от където полетяха предмети и случката бе в основата на разразилите се впоследствие ексцесии.

В 85-ата далечен удар на бившия бероец Ахмед Хикмет опъна мрежата зад Скорчев и взриви трибуните на „Огоста”. Тогава срещата бе прекъсната за няколко минути заради навлизане на феновете на терена. Ситуацията обаче се успокои и мачът продължи.

Малко преди края гостите останаха и с човек по-малко, когато за втори жълт картон от игра бе отстранен Атанас Атанасов от тима на Берое.

В края привържениците на Монтана отново се опитаха да нахлуят на игралното поле, но намесата на полицията предотврати по-страшни последици. Според радио Beroe Online събитията на стадион „Огоста” са наподобявали погрома в Мездра преди месец, когато феновете на ЦСКА нахлуха на терена и това доведе до прекратяването на срещата между местния Локомотив и „червените”. Като причина за това репортерът от Стара Загора посочи близостта на трибуните.

Все пак последният съдийски сигнал дойде при 2:1 и Монтана събра 32 точки в актива си, с 11 над опасната зона. Берое се смъкна до 10-ата позиция с 35 точки.
ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...