2. Монтана
  3. Монтана започна контролите с 3:1 над Кариана

Монтана започна контролите с 3:1 над Кариана

Иван Стоянов даде асистенция, а други двама от новите отбелязаха

Монтана стартира с победа серията си от контролни срещи от зимната предсезонна подготовка. Пред стотина зрители, дошли в мразовития петъчен преди обед да видят новата селекция на отбора, монтанци се наложиха с 3:1 над третодивизионния Кариана (Ерден). Мачът се игра в три части от по 30 минути на терена с изкуствена настилка в спортния комплекс „Огоста”, съобщава "chervenkarton.com".

Наставникът на домакините Емил Велев-Кокала започна двубоя с петима от дошлите през седмицата на проби футболисти, а през втората част пусна и другите трима. Проверката бе генерален тест за новите, а Велев ще обяви в неделя кои от тях ще останат в отбора.

Първата опасност стана пред вратата на гостите в 8-та минута, когато котдивоарският централен нападател Ачили Анани засече центриране отляво, но изпрати топката покрай дясната греда. Малко след това бърза атака по дясното крило завърши с неспасяем шут на Борислав Боянов и Кариана поведе.

В 15-та минута Иван Стоянов центрира от корнер и Ачили Анани изравни с удар от близо.

В началото на втората третина гол на мощния таран от Кот д’Ивоар бе отменен заради засада. Монтанци излязоха напред в резултата в 43-ата минута. Тогава Борислав Балджийски намери в наказателното поле непокрит Салах Барзукаев и юношата на Терек (Грозни) вкара технично с пета.

Две минути преди края на мача Владимир Мичев засече с глава центрира от ляво на Йордан Георгиев-Паро оформяйки крайния резултат.

Монтана I: Ивайло Василев, Йордан Тодоров, Асен Георгиев, Касали Абдул, Георги Ангелов, Душан Иванов, Иван Стоянов, Даниел О’Рейли, Ачили Анани, Максим Бланк, Цветан Версанов.

Монтана II: Христо Иванов, Георги Пашов, Асен Георгиев, Свободан Ланчевич, Георги Ангелов, Оливие Боне, Иван Стоянов, Салах Барзукаев, Ачили Анани, Борислав Балджийски, Надил Ежевани (Станислав Генчев, Йордан Георгиев, Владимир Мичев, Янко Ангелов, Сергей Георгиев, Здравко Лазаров). Треньор: Емил Велев.

Кариана: Петър Петров, Тони Валентинов, Николай Николов, Цветко Иванов, Георги Георгиев, Бисер Ефремов, Ивайло Кунчев, Георги Цеков, Ангел Русев, Евгени Игнатов, Борислав Боянов (Лени Георгиев, Денис Димитров, Деян Иванов, Александър Димитров, Румен Рангелов, Ивайло Цонков, Евгени Иванов). Треньор: Георги Владимиров.

Голмайстори: 0:1 Борислав Боянов (12), 1:1 Ачили Анани (15), 2:1 Салах Барзукаев (43), 3:1 Владимир Мичев (88).

Главен съдия: Николай Малджански.
Помощници: Николай Михайлов, Ивайло Тодоров.
Терен с изкуствена настилка в спортен комплекс „Огоста”-100 зрители

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...