2. Монтана
  3. СНИМКИ: Монтана надви Локо (Мездра) с 2:0 в последната си контрола

СНИМКИ: Монтана надви Локо (Мездра) с 2:0 в последната си контрола

Балджийски и Йордан Тодоров се разписаха за лидера в "Б" група на стадиона в Криводол

Монтана победи с 2:0 Локомотив (Мездра) в последната си контролна среща преди началото на пролетния полусезон. Борислав Балджийски и Йордан Тодоров се разписаха за лидера в „Б” група, който изпусна да спечели и по-убедително. Мачът се игра на стадион „Христо Ботев” в Криводол, а сред зрителите на официалната трибуна бяха зам. министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Аспарухов и кметът на Криводол Пепи Данчев.

Резултатът бе открит в 12-ата минута, когато Борислав Балджийски стреля от воле и през куп играчи от двата отбора изпрати топката в мрежата на Ивайло Сайков.

Малко след това Янко Ангелов задържа откъсващият напред Тодор Чаворски и получи втори жълт и червен картон. Преди мача от двата треньорски щаба се бяха разбрали в такива случай да има смяна и на негово място влезе Асен Георгиев, който зае мястото си в центъра на защитата, а Георги Ангелов заигра в халфовата линия.

Монтанци продължиха да атакуват и в 36-ата минута Мирослав Антонов предприе самостоятелен рейд, но битата от него топка срещна лявата греда и излезе в аут. Малко след това Георги Ангелов изстреля един снаряд от воле, но вратарят спаси.

Второто полувреме започна с натиск на Монтана и само пет минути след подновяването на играта влезлият като резерва Йордан Тодоров-Паро с удар с левачката от границата на наказателното поле изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Ивайло Сайков 2:0. Малко след това отново Тодоров засече с глава центриране от дясно на Георги Пашов, но стреля над напречната греда.

В 74-та мин. Владимир Мичев излезе сам срещу вратаря, но спечели само корнер, а при неговото изпълнение Асен Георгиев би с глава над вратата.

Монтана: Христо Иванов-кап., Георги Пашов, Иван Михов, Христофор Хубчев, Георги Ангелов, Борислав Балджийски, Сергей Георгиев, Янко Ангелов, Мирослав Антонов, Иван Минчев, Здравко Лазаров (Ивайло Василев, Раиф Мурадов, Йордан Тодоров, Владимир Мичев, Иван Цачев, Николай Николов, Боби Симеонов)
Треньор: Ферарио Спасов.

Локомотив (Мездра): Ивайло Сайков, Стоян Георгиев, Петър Василев, Николай Христозов, Георги Павлов, Николай Ганчев, Михаел Кисьов, Ивайло Цветков, Тодор Чаворски, Николай Цветков-кап., Владо Иванов (Александър Михайлов, Георги Стоичков, Георги Василев, Иван Иванов, Христо Попадийн, Ивайло Бояджиев, Стоян Димов, Георги Барбов и Александър Михалков)
Треньор: Иван Редовски.

Главен съдия: Николай Малджански
Помощници: Даниел Цолов, Ивайло Валентинов
Стадион „Христо Ботев” в Криводол - 300 зрители
ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...