2. Монтана
  3. СНИМКИ: Монтана се справи със Спартак (Плевен)

СНИМКИ: Монтана се справи със Спартак (Плевен)

Мачът се игра на тренировъчния терен с изкуствена настилка в парк “Огоста” и бе изгледана от рекорден брой зрители

Монтана победи с 2:1 третодивизионния Спартак (Плевен), предаде кореспондентът на Novsport.com. Мачът се игра на тренировъчния терен с изкуствена настилка в парк “Огоста” и бе изгледана от рекорден брой зрители.

Домакините откриха резултата в 40-ата минута. Георги Аврамов центрира от дясно, вратарят на гостите Станислав Иванов не се намеси убедително и Димитър Воденичаров прати топката в мрежата. Това бе шести гол за юношата на Пирин Благоевград в изиграните до момента от Монтана пет контролни срещите. В 67-ата минута Десислав Русев изравни след бърза контаатака, при която Русев надбяга Дебое Борис и прати топката в долния ляв ъгъл на каращият пробен период френски вратар на монтанци Кололо Мисендо Мину.

Последваха пропуски на Миро Антонов и Светлан Кондев, преди Кондев да оформи крайния резултат от дузпа. Тя бе отсъдена в 89-ата минута за нарушение на Григоров срещу Кондев. Футболистите на Спартак реагираха остро на решението на съдията Йордан Тодоров, който в мелето блъсна в гърдите Григоров. Това накара старши треньора на гостите Красимир Бислимов да нахлуе на терена. Наложи се изп. директор на клуба Мирослав Миронов да се намесва. След като страстите се укротиха, Тони Паликрушев бе изгонен с червен картон.

Монтана – Спартак (Плевен) 2:1

Монтана: Аршинков, Мечечиев, Трифонов, Личков, Копаронов, Д. В. Илиев, Аврамов, Гаджев-кап., Луис Едуардо, Д. Кр. Илиев, Воденичаров (Кололо Мисендо Мину, Дениран, Дебое Борис, Дюлгеров, Сечков, Й. Тодоров, Мичев, Вълчанов, Антонов, Кондев, Ахо Аду). Треньор Атанас Атанасов.

Спартак: Христов, Атанасов, П. Трифонов, Ванков, И. Иванов, Шопов, Петров, Т. Тодоров, Рудашки, Кунчев-кап., Ст. Иванов (Ст. Иванов, В. Тодоров, Л. Иванов, Русев, Велев, Кралев, Дангуров, Григоров, Паликрушев). Треньор Красимир Бислимов.

Голмайстори:
1:0 Димитър Воденичаров (40), 1:1 Десислав Русев (67), 2:1 Светлан Кондев (89-дузпа).

Главен съдия: Йордан Тодоров.

Жълти картони: Георги Аврамов, Емил Копаранов (Монтана); Петър Трифонов (Спартак).

Червен картон: Тони Паликрушев (Спартак).

Тренировъчен терен с изкуствена настилка в парк “Огоста”-250 зрители.

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...