2. Моторни спортове
  3. Асен Лилов спечели първо място в клас SSP 600 в Серес

Асен Лилов спечели първо място в клас SSP 600 в Серес

Водещият български състезател Асен Лилов спечели първо място в клас SSP 600 в първи кръг от шампионата по мотоциклетизъм на Северна Гърция, който се проведе този уикенд /11 - 12 юли/ в град Серес, Гърция, съобщиха за Novsport.com.

Лилов беше като залепен за пистата, нямаше конкуренция сред останалите състезатели в класа си и дори Републиканския шампион на Турция – Бариш Ток, остана втори в надпреварата.

Нашият Републикански шампион за 2007 и 2008 има още едно постижение на пистата в Серес, а именно – личен рекорд от 1, 23.2 мин. Асен Лилов е със заявка за още по – големи постижения в настоящия състезателен сезон благодарение на таланта си и усилените тренировки, както и благодарение подкрепата на Prima Build, AlpineStars, Repsol, LS2, Next Klima, Interprima и др.

В началото на следващия месец му предстои участие в първите два кръга на Източноевропейския шампионат, които ще се проведат на същата писта в Серес, на 1 и 2 август, където нашия състезател ще има сериозно предимство предвид познаването на трасето и безупречното си представяне тази неделя.