2. Моторни спортове
  3. Български успехи на Гран При Сърбия по мотокрос

Български успехи на Гран При Сърбия по мотокрос

Само в един клас победата спечели пилот от Гърция

Повече от успешно се представиха родните състезатели в 5-ия кръг на Източно-Европейския шампионат по мотокрос на трасето „Глобаре” в Сърбия.

Само в един клас победата спечели пилот от Гърция, а в някои от останалите дори имаше изцяло български подиум. При МХ 65 дойде успеха за представителя от южната ни съседка Антониос Самалис, който триумфира във първия манш, а във втория остана 2-и и  с общ сбор от 47 точки се качи на първото място.

Втори завърши Мариус Поповиси / Румъния/, а трети Димитър Грозданов  (КТМ,България) ,който финишира 2-и в първия манш и 3-и във втория и събра нови 42  точки към актива за генералното класиране.

При МХ85 изцяло българска тройка на подиума. Както в първия, така и във втория безапелационно Алекс Димитров (КТМ) победи , а след него останаха Жулиян Георгиев (КТМ) и Виктор Касабов (КТМ). Любопитно е, че първите трима финишираха един след друг и в двата състезателни манша.

В клас МХ2 Валентин Роглев (КТМ)спечели и в двата манша и взе 50 точки от Сърбия за генералното класиране, след него трима българи завършиха с по 40 точки в подреждането, но заради по –добри позиции във втория манш, на 2-място до Роглев  на стълбичката за награждаване застана Кристиян Ангелов (Ямаха), трети Хакан Халми (КТМ), а Любомир Васев (Ямаха) остана 4-и след същата спечелена позиция във втория манш.

Тодор Тотев (Хонда ) победи в клас МХ1 завършвайки в 2-и в първия и 1-и във втория манш. Тотев прибавя 47 точки, колкото и втория в класа Кристиан Илиовски / Македония/, който имаше късмета да спечели първия и да остане след Тодор  във втория на трасето в Глобаре.

Трети и четвърти в крайното класиране и  също с равен брой точки от двата манша с по 36 останаха Денислав Ангелов (КТМ) и Калоян Илиев (Ямаха. )
При МХ Мартин Тодоров (Ямаха) спечели и двата манша, втори от кръга в Сърбия с общо 42 точки си тръгна Веселин Малинов (Ямаха), а трети с 40т. Юлиян Райчев (Кавазаки).

В  МХ АТV победител стана Мартин Милев (България). Следващият кръг от ИЕШ по мотокрос ще бъде на 29,30 август на мотополигон „Ридо”, Самоков.

Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано