2. Моторни спортове
  3. Българските състезатели с амбиции за титли на европейското по супермото

Българските състезатели с амбиции за титли на европейското по супермото

Във временното класиране на европейския шампионат по супермото и в трите класа водачи са български състезатели

Българските състезатели с амбиции за титли на  европейското по супермото

На 19 юни на писта №1 в света Долна Митрополия ще се проведе ІІ кръг от европейския  шампионат по супермото в класовете SM85,  SM250 и  SM450,  както и на източно-европейския шампионат на писта в класовете 125 джуниър, 600SSP и  1000SST, каза на пресконференция в Пресклуб „България” президентът на БФ Мотоциклетизъм Богдан Николов.

Президентът на Организационния комитет „Гран при България” Румен Петков уточни пред репортерите, че освен като организатор №1 в света България вече има и отлични състезатели, които са лидери в европейските шампионати в различните класове. В състезанията ще участват над 130 мотоциклетисти от 10 държави.

За трета поредна година надпреварата е в памет на Димитър Калчев, с чийто принос бяха изградени пистите в Севлиево и Долна Митрополия, донесли многобройни отличия за България.

Във временното класиране на европейския шампионат по супермото  и в трите класа водачи са български състезатели -  в клас SM85 – Майкъл Иванов, в клас   SM250 – Георги Гочев  и в клас  SM450 – Ангел Караньотов. България е водач и в класирането по нации пред Турция и Румъния.

В източно-европейския шампионат на писта за титлите ще се борят Иван Грозев в клас  600SSP, Жулиета Ленкова  в клас SP Джуниър и  Калин Кулев в клас 1000SST. Победителят от предишния кръг в този клас Мартин Чой няма да кара в Плевен, тъй като по същото време ще участва в старт от шампионата на Алпе Адрия в Словакия.

Официалното откриване на състезанията е в неделя от 10.25 ч, а първият старт е в 11.00 ч.

Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано