2. Моторни спортове
  3. Българският екипаж започна успешно участието си на рали Дакар

Българският екипаж започна успешно участието си на рали Дакар

Победител при автомобилите в първия етап стана бившият шампион Карлос Сайнс, при мотоциклетите триумфира Франсиско Лопес

Тримата български пилоти Орлин Алексиев, Петър Ценков и Тодор Христов завършиха успешно първия етап от рали Дакар 2013, който се състоеше в 250-километрова пробна отсечка и 13-километров специален етап.

Христов финишира на предпоследното 37-мо място в надпреварата клас АТВ, като неговото общо време от 8:32:30 часа беше с 39:30 минути по-лошо от това на победителя Игнасио Флорес от Перу.

Ценков завърши състезанието при автомобилите на 91 място с време 11:34:30 часа, а с допълнителни 13 минути изоставане Орлин Алексиев беше 111-и от общо 128 стартирали.

Победител при автомобилите в първия етап стана испанецът и бивш шампион Карлос Сайнс, който завърши 13-километровия специален участък с 24 секунди пред Лусио Алварес и с 30 пред своя съотборник Насер Ал-Атия.

Състезанието при мотоциклетите в първия ден спечели чилиецът Франсиско Лопес, който триумфира и в първия кръг на миналогодишното издание.

Франс Верховен от Холандия и Пабло Куинтанила от Чили бяха втори и трети.

Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано