2. Моторни спортове
  3. Дани Педроса в преследване на първа победа за 2010 с подиум в Италия

Дани Педроса в преследване на първа победа за 2010 с подиум в Италия

Пилотът на Хонда Дани Педроса спечели полпозишън за предстоящото състезание за Голямата награда на Италия от шампионата на Мото ГП. Обичайните заподозрени Хорхе Лоренсо и Кейси Стоунър се присъединиха към Педроса на първата стартова линия.

Състезанието ще пропусне лидерът в генералното класиране Валентино Роси, който счупи крак по време на днешната тренировка.

Педроса спечели полпозишъна с късна бърза обиколка на трасето Муджело. Първото място в квалификациите е негово второ за текущия сезон и 15-о за престоя му в най-високия клас. Педроса даде време от 1:48.819 мин. в 23-ата от 24-те си обиколки. Испанецът изпревари Лоренсо с 0.177 секунди.

Редом до двамата испанци застанаха пилотите на Дукати Кейси Стоунър и Ники Хейдън. На добра квалификационна сесия се насладиха още Колин Едуардс и Ранди Де Пюние, които съответно заеха пето и шесто място.