2. Моторни спортове
  3. Довициозо с изненадваща победа в Moto GP, Роси остана пети

Довициозо с изненадваща победа в Moto GP, Роси остана пети

Италианецът Андреа Довициозо от Хонда изненадващо завоюва победата в кралския клас Мото GP, на пистата „Донингтън Парк”, десети кръг от световния шампионат на писта. Той измина 30-те обиколки с обща дължина от 120,69 километра за 48:26,267 минути, като средната му скорост беше 149,498 км/ч.. Интересното е, че това е и първият успех в кариерата на Довициозо.

Италианецът Андреа Довициозо от Хонда изненадващо завоюва победата в кралския клас  Мото GP, на пистата „Донингтън Парк”, десети кръг от световния шампионат на писта. Той измина 30-те обиколки с обща дължина от 120,69 километра за 48:26,267 минути, като средната му скорост беше 149,498 км/ч.. Интересното е, че това е и първият успех в кариерата на Довициозо.

Втори на 1,360 секунди завърши американецът Колин Едуардс с Ямаха, а трети остана а трети на 1,600 секунди французинът Ранди дьо Пюние с Хонда. Лидерът в генералното класиране Валентино Роси тотално разочарова и завърши пети. Той водеше по-време на състезанието, но падна и не успя да достигне претендентите си. Въпреки всичко, успя да се добере до петото място.

След състезанието лидер в генералното класиране продължава да бъде Роси със 187 точки, а веднага след него остават съотборника му Хорхе Лоренсо от Испания - 162 и Кейси Стоунър с Дукати със 150 точки.