2. Моторни спортове
  3. Довициозо спечели Гран При на Сан Марино

Довициозо спечели Гран При на Сан Марино

Пилотът на "Дукати" измести Валентино Роси от второто място в генералното класиране

Италианецът Андреа Довициозо с "Дукати" спечели Гран при на Сан Марино, 13-и кръг за сезона в MotoGP.

На пистата "Марко Симончели" Довициозо завърши с време 42:05.426 минути и остави зад себе си настоящия световен шампион Марк Маркес (Испания/"Хонда") на 2.822 секунди. Трети финишира британецът Кал Кръчлоу ("Хонда") на 7.269 секунди.

С второто си място в Сан Марино обаче Маркес успя да увеличи преднината си на върха в генералното класиране, след като основният му конкурент Валентино Роси завърши едва седми. Така шест кръга преди края Маркес има 221 точки, с 67 повече от изкачилия се на втора позиция Довициозо и със 70 пред третия Роси.

Испанецът Хорхе Лоренсо, който стартира от полпозишън, претърпя катастрофа в предпоследната обиколка и така лиши "Дукати" от двойна победа.

Следващият кръг в Мото GP е насрочен за 23 септември на пистата в Арагон, Испания.