2. Моторни спортове
  3. Хорхе Лоренсо запази шансове за защита на титлата си

Хорхе Лоренсо запази шансове за защита на титлата си

Испанецът триумфира на "Филип Айлънд"

Защитаващият титлата си Хорхе Лоренсо (Испания) с Ямаха спечели състезанието за Голямата награда на Австралия от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас МotoGP.

Лоренсо триумфира убедително на пистата "Филип Айлънд" с време 29:07.155 минути и постигна шестата си победа за сезона.

Надпреварата беше съкратена от 27 на 19 обиколки заради проблеми с гумите и опасения за сигурността на състезателите. Втори за 29:14.091 финишира Дани Педроса (Испания) с Хонда, а трети завърши шесткратният шампион Валентино Роси (Италия) с Ямаха с време 29:19.499 минути.

Лидерът в генералното класиране Марк Маркес (Испания) с Хонда беше дисквалифициран заради нарушаване на правилата за влизане в бокса.

20-годишният Маркес, който е дебютант в кралския клас, остана на върха с 298 точки, но два кръга преди края на сезона той има аванс само от 18 точки пред Лоренсо. Трети е Педроса с 264 точки.

Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано