2. Моторни спортове
  3. Хорхе Лоренсо записа четвърта победа за сезона

Хорхе Лоренсо записа четвърта победа за сезона

Испанският мотоциклетист Хорхе Лоренсо спечели четвъртото си състезание от началото на сезона в Мото ГП. Пилотът на Ямаха триумфира в надпреварата за Голямата награда на Холандия на трасето в Асен, което този уикенд честваше 80-ата си годишнина.

Към Лоренсо на подиума се присъединиха Дани Педроса с Хонда и Кейси Стоунър (Дукати), който записа първото си призово класиране за сезон 2010.

Бен Спис и Педроса се облагодетелстваха най-много от всички на стартовата решетка, след като успяха да подобрят класирането си с по четири места в хода на гонката.

Лоренсо започна да открива преднина още с първата обиколка и създаде впечатление, че ще спечели без проблеми второ поредно състезание, след успеха на Силвърстоун. Педроса и Стоунър успяха да задминат стартиралия отлично Спис и започнаха бурна битка за първото място.

Лоренсо все пак запази лидерската си позиция и финишира с 2.935 секунди пред преследвачите си. Новакът в шампионата Спис запази четвъртото си място. С изпреварване преди финалната линия Андреа Довициосо задмина Ранди Де Пюние и зае петото място.

171.5
41'18.629