2. Моторни спортове
  3. Истинско шоу и много емоции на I издание на ГП Гоце Делчев

Истинско шоу и много емоции на I издание на ГП Гоце Делчев

Място на събитието стана най-новата спортна придобивка в Гоце Делчев - мотополигонът в местността "Горилата"

Истинско шоу и много емоции донесе първото издание на Гран При Гоце Делчев 2013 по мотокрос на състезатели и многобройната публика, дошла на проявата през уикенда. Тя премина в два дни, а интригата и шоуто продължиха до последния момент на надпреварата, в която се включиха 80 състезатели от общо 15 клуба от България и съседна Гърция. Място на събитието стана най-новата спортна придобивка в Гоце Делчев - мотополигонът в местността "Горилата".

Цялото състезание премина при перфектната организация, която бяха направили организаторите от "Панчо Рейсинг Тим", а радост на организаторите носи и фактът, че то е част от календара на родната федерация. Над 40 спомоществователи начело с община Гоце Делчев дадоха своя принос за наградния фонд, който бе над 5 хиляди лева. Домакините на проявата се бяха погрижили да подготвят отлично трасето, което по нищо не отстъпваше на най-добрите в страната и чужбина. В сърцето на организацията бе един от пионерите на мотокроса в Гоце Делчев и председател на неврокопския мотоклуб Румен Траханов-Чомбе, както и заместник-председателят на мотоклуба и най-успешният негов състезател - Николай Мутафчиев. Николай Мутафчиев затвърди мнението, че се намира в отлична форма.

Той спечели убедително в клас МХ регионално, където най-сериозната му конкуренция бе д-р Мартин Марин и Александър Джамбазов. Успехът бе трети от четири състезания от календара на БФМ, което го превърна в най-добрия състезател на югозапада в спорта на две колела за момента. Още по-радостен е факта, че челната тройка е изцяло от представители на клуба домакин - "Панчо рейсинг тим", което бе прекрасен подарък както за новосформирания преди два месеца клуб в Гоце Делчев, а така и за многобройната публика, дошла от целия регион, за да наблюдава състезанието. Допълнителен престиж и интрига внесе безспорно най-големият клас МХ 1, където победител стана един от най-прогресиращите състезатели в родния мотокрос - Йордан Йовчев от МСК "Айтос".

Негови достойни подгласници станаха Васил Георгиев от МСК "Ридо" (Самоков) и третият Теодор Тотев от МСК "Литекс" (Ловеч). В клас МХ 2 победата грабна Любомир Васев от Дупница, в МХ В първенец стана Веселин Малинов от София. При състезанието МХ 65 и до МХ 85 освен атрактивността на състезателите ще се запомни и хегемонията на югозапада. При най-малките шампион стана 10-годишният Димитър Грозданов от Симитли, който успя да изпревари Димитрис Калатас на 8 години от Серес. В по-горната възрастова група тройката бе изцяло превзета от състезатели от област Благоевград. Шампион стана Славчо Цеклеов от Разлог, следван от представителите на МСК Симитли Кристиян Манчев и Мартин Льонов.

При АТВ-та всички състезатели бяха от Гоце Делчев като шамионът Иван Джингарев и Георги Хаджидиитров от неврокопския "Панчо рейсинг тим" позволиха на Мустафа Емин от с. Корница да се вклини помежду им на втора позиция. Специална награда за най-млад състезател получи 7-годишният представител на гоцеделчевския мотоклуб Костадин Чурков. Всеки един от призьорите си тръгна с парична награда и купа. Веднага след проявата организаторите бявиха, че даряват 200 лв. от билети на Дома за деца и юноши "Иван Кюлев". Освен това децата от дома, както и възпитаниците на Помощното училище "Васил Левски" в Гоце Делчев, получиха като подарък и 800 кебапчета, които бяха занесени лично от председателя на мотоклуба Румен Траханов. Намерението на неврокопските любители на мотокроса е това състезание да се превърне в традиционно, тъй като феновете на този спорт в региона са многобройни, а членовете на клуба се увеличават ежедневно.

Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано