2. Моторни спортове
  3. Маркес с втора поредна победа в MotoGP

Маркес с втора поредна победа в MotoGP

Испанецът увеличи аванса си на върха на генералното класиране

Дебютантът Марк Маркес от Испания с "Хонда" спечели състезанието за Голямата награда на САЩ от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас MotoGP. 20-годишният Маркес финишира за 44:00.695 минути и записа втори пореден успех и трети за сезона, с което увеличи преднината си на върха на генералното класиране за сезона на 16 точки.

Той стана най-младият състезател в историята, който печели поредни победи в кралския клас след Фреди Спенсър (САЩ), който през 1983 година записа два последователни успеха на 21 години.

Маркес успя да изпревари с повече от две секунди победителя в квалификациите Щефан Брандъл (Германия) също с "Хонда". Брандъл в крайна сметка завърши втори с време 44:02.993 минути и записа първи подиум в кариерата си в 44:02.993 в MotoGP. Седемкратният световен шампион Валентино Роси с "Ямаха" финишира трети за 44:05.193 минути, като изпревари в напрегната битка Алваро Баутиста (Испания) с "Хонда" само с 59 хилядни от секундата.

Шестицата допълниха испанците Дани Педроса с "Хонда" и Хорхе Лоренсо с "Ямаха".

Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано