2. Моторни спортове
  3. Мартин Чой начело след 3-то място в Полша

Мартин Чой начело след 3-то място в Полша

Мартин Чой с БМВ запази водачеството в европейския шампионат по мотоциклетизъм „Алпе Адрия” две състезания преди края. Титлата ще бъде решена в края на август в Риека (Хър).

Мартин Чой с  БМВ запази водачеството в европейския  шампионат по мотоциклетизъм „Алпе  Адрия” две състезания преди края. Титлата ще бъде решена в края на август в Риека (Хър).

Чой се класира 3-ти във  втори пореден старт в клас SST 1000. На пистата в Познан (Пол) най-добрият  български пистов състезател завърши  след Андреас Меклау (Ав, Сузуки) и  Гуен Жиабани (Фр, БМВ) и има аванс  от 8 точки пред австриеца, който  е втори в генералното класиране.  Звездата на Prima Build Racing Team беше трети  и в Мост (Чех) преди две седмици. Мартин вече има 6 подиума от седем  завършили състезания. Отложеното от II кръг в Риека ще бъде проведено  по-късно този месец, когато на трасето  в Хърватия трябва да се състои и финалната за сезона надпревара.

„Имах добри шансове  за второто място, но съм доволен  и от третото. Най-важното за мен  е, че след състезанията в Чехия и  Полша, където карах на абсолютно  непознати за мен писти, останах  начело в шампионата”, заяви Мартин Чой след награждаването в Познан.

Следващият старт  на Мартин ще е на 14 август в Плевен, в последния кръг от първенството на България. При победа, Чой ще спечели националната титла. Софиянецът води битка и за първото място в шампионата на Източна Европа, където също остава един кръг.

Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано