2. Моторни спортове
  3. Мартин Чой се класира трети в Чехия

Мартин Чой се класира трети в Чехия

Българският състезател се качи за пети път на подиума в европейския шампионат по мотоциклетизъм

Мартин Чой се качи за 5-и път на подиума в европейския шампионат по мотоциклетизъм „Алпе Адриа” през този сезон. Състезаващият се с БМВ ас на Prima Build Racing Team завърши трети в VII кръг, в Мост (Чех), и продължава да води в генералното класиране в клас „Суперщок 1000”. Той има аванс от 18 точки пред Андреас Меклау, който спечели днешната надпревара.

Със своето Сузуки австрийската легенда Меклау записа трета победа за сезона. Втори, на 0,7 сек след него финишира местната звезда Михал Фила. Със същия аванс чехът изпревари Мартин, който на старта тръгна от пета позиция.

„Доволен съм от третото място, защото взех стратегически важни точки, а и не бях карал на това трасе. Надявам се на добро класиране и в Познан, където също ще дебютирам”, коментира Мартин след награждаването в Мост. Българинът има 3 победи и две трети места в завършилите досега шест състезания в „Алпе Адриа”. До края на шампионата му предстои да кара в Познан (Пол, 6-7 август) и в Риека (Хър, 27-28 август), като на пистата в Хърватия трябва да се проведе и отложеният заради буря старт от втория кръг.
Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано