2. Моторни спортове
  3. Николай Златков спечели "Българка"

Николай Златков спечели "Българка"

Общото време, с което Златков завърши в двата манша на отсечката, е 6:27.91 мин., предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен

Николай Златков с Ауди S1 спечели първото място във финалното планинско състезание "Българка" от сезон 2011 година, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Общото време, с което Златков завърши в двата манша на отсечката, е 6:27.91 мин. Втори се класира Илия Царски с Мицубиши Лансър Ево 9, който събра общо време от изкачванията за 6:34.97 мин. Третото място зае  Николай Паунов, състезател на Бета Рейсинг.

Планинската автомобилна надпревара "Българка" е последен 8-ми кръг от шампионата на страната и в него участваха най-добрите български пилоти.

Дължината на състезателната отсечка бе 5 300 метра, която пилотите изминаха в два манша. Разликата във височините на отсечката между старта и финала е 350 м.

Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано