2. Моторни спортове
  3. Ринс съкрати аванса на Салом в Moto3

Ринс съкрати аванса на Салом в Moto3

Салом все още е лидер в надпреварата, която е доминирана изцяло от мотоциклетите на КТМ

Испанецът Алекс Ринс съкрати аванса на своя сънародник Луис Салом в челото на класирането на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в клас Moto3, след като спечели Гран при на Арагон.

Ринс завърши 20-те обиколки на 5.078-километровата писта Арагон с време 40:04.214 минути, а Маверик Винялес финишира с 0.436 секунди изоставане на втората позиция.

Алекс Маркес беше трети с над 12 секунди пасив от времето на победителя, докато Луис Салом остана извън подиума.

Салом все още е лидер в надпреварата, която е доминирана изцяло от мотоциклетите на КТМ. Ринс е на девет точки от него, докато с допълнителни три пункта пасив е Маверик Винялес.

Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано