2. Моторни спортове
  3. Стоунър ще стартира от пол-позишън на "Силвърстоун"

Стоунър ще стартира от пол-позишън на "Силвърстоун"

Австралиецът бе най бърз в квалификацията преди Гран При на Великобритания в клас Moto GP

Австрлиецът Кейси Стоунър ще стартира от пол-позишън в утрешното Гран При на Великобритания, 7 кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм в клас Moto GP, след като спечели квалификацията на пистата „Силвърстоун” днес.

Състезаващият се с Хонда Стоунър завъртя най-добрата обиколка в квалификацията с време 2:02:020 и изпревари с почти две стотни представящия се силно през този уикенд Марко Симончели.

Високият италианец от своя страна даде време 2:02:208 и също ще стартира от първа позиция. До тях двамата на старта ще застане и световния шампион Хорхе Лоренцо от Испания с Ямаха, който се бори със Стоунър за титлата в генералното класиране и през тази година.

Надолу в квалификацията останаха амеркианецът Бен Спайс с Ямаха, който бе трети в последната свободна тренировка днес, Андреа Довициозо с Хонда и чехът Карел Абрахам.
Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано