2. Моторни спортове
  3. Трето място за Zedmoto Team на Долна Митрополия

Трето място за Zedmoto Team на Долна Митрополия

Zedmoto Racing Team завърши трети с 42 точки в първия кръг на националния шампионат по мотоциклетизъм на писта, който се проведе между 14-ти и 16-ти май на бившето военно летище край Долна Митрополия. Преди него и останалите двадесет и четири отбора се класираха само Team Bulgaria и Prima Build. Отборът на Zedmoto имаше участници във всички стартове на надпреварата, като на почетната стълбичка се качиха петима състезатели в общо шест класа.

Младата надежда на българския мотоспорт Лили Великов “Крейзи Лилко” завърши трети в клас 125 кубика с общо време 20:01.149. В супербайка медалите са за Горан Цървишки, който завърши трети при 600-кубиковите машини и Владислав Димитров - втори при хиледарките. В суперспорта медала за Zedmoto спечели Иван Грозев - Доксата с трето време в своя клас и общо шесто в старта. Четвъртокласникът Милен Георгиев се състезаваше както в скутери до 100 кубика, така и в супермото джуниър 65 кубика. Младият състезател се представи много добре, като зае второ място в клас скутери и трето - в СМ джуниър.

Това състезание бе и първото официално участие на Zedmoto Team. След пресконференцията, на която отборът представи състезателите дойде време състезателите да представят отбора. Основателят и мениджър на отбора Петър Лозанов заяви пред журналисти: "Доволен съм от работата на момчетата! Започнахме едва ли не на шега и ето че вече имаме медали във всички класове."