2. Моторни спортове
  3. В Испания: Баная подобри рекорда в квалификацията за MotoGP

В Испания: Баная подобри рекорда в квалификацията за MotoGP

Днес следобед предстои спринтовото състезание от Гран при на Каталуния

Лидерът в генералното класиране Франческо Баная (Италия, Ducati Lenovo Team) подобри рекорда за най-бърза обиколка в квалификацията за Гран при на Каталуния (Испания) - 11-и кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм в клас MotoGP.

Така Баная спечели шестия си полпозишън за сезона. Той завъртя рекордната обиколка на пистата край Барселона за 1:38.639 минути.

26-годишният италианец, който със 251 точки в актива си, води с 62 пред втория в класирането при пилотите Хорхе Мартин, остави зад себе си досегашния притежател на рекорда Алейш Еспаргаро (Испания, Aprilia Racing) на 0.104 секунди и Мигел Оливейра (Португалия, CryptoDATA RNF MotoGP Team), който бе с 0.109 секунди по-бавен.

Четвърти и пети се наредиха испанците Маверик Винялес (Aprilia Racing) и Хорхе Мартин (Prima Pramac Racing).

Световният шампион от 2021 година Фабио Куартараро (Франция, Monster Energy Yamaha MotoGP) не се класира за втората квалификационна сесия след като катастрофира.

Днес следобед предстои спринтовото състезание, а в неделя и основната надпревара за Гран при на Каталуния.