2. Моторни спортове
  3. Зедмото с второ отборно място в Долна Митрополия.

Зедмото с второ отборно място в Долна Митрополия.

Калин Кулев бе недостижим и заслужено грабна първото място в клас SST 1000

Въпреки невероятната жега и проблеми с техниката (счупен съединител, скоростна кутия, гръмнал двигател и скъсано жило) ” отборът на белите” се пребори за второто място в общото класиране на ИЕШ валидно и за републиканския пистов шампионат.

Калин Кулев бе недостижим и заслужено грабна първото място в SST 1000, следван от съотборника си Велислав Марков – Гумения.
След най- добро време на квалификациите Владо Гиса (SBK1000) счупи скорости по време на първата обиколка на състезанието и се прибра в бокса. Димо Неделчев счупи двигателя си по време на състезанието в същия клас и отпадна. Бойко Божинов бе седми в SST600 заради грешен избор на гуми. Проблемите на спряха до тук – Мария Луиза Раева, която от скоро кара за отбора в 125 кубиковите скъса жилото на газта и също приключи нелепо състезанието по вина на техниката.

Краси Михайлов бе четвърти в SSP 600 след оспорвана битка по време на най-голямата жега на трасето. Най-малкия състезател Милен Георгиев пребори румънчетата и се класира на второ място в скутери и на осмо в супермото джуниър 85.

„Гледаме напред и продължаваме да се борим.Техническите проблеми се случват на всеки – важното е че сме едно стъпало нагоре от последното състезание, където въпреки най-многото точки бяхме класирани трети,заради несериозността на Алберт Ивайлов който заради постъпката си вече не е част от отбора.” Каза пред журналисти мениджърът на Зедмото Петър Лозанов.
Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано