2. - Национален отбор
  3. България изпусна Сърбия на старта на miniEURO 2015

България изпусна Сърбия на старта на miniEURO 2015

България стартира участието си на miniEURO 2015 с реми 2:2 срещу доста силен тим на Сърбия в среща от група "В" на турнира във Врсар, Хърватия.

Стоил Фърцов и компания имаха по-силните 10 минути в края на срещата, но за жалост на няколко пъти с финални усилия "плавите" предотвратяваха гола.

Двубоят започна във вихрено темпо, а още в началото се видя класата и на двата отбора, които държаха топката главно на земята и опитваха многоходови комбинации.

Именно след една такава от непосредствена близост в 7-ата минута ликуваха дебютантите на такъв турнир от Сърбия.

Точен от непосредствена близост с десния крак бе Никола Мандич, а асистенцията направи Стефан Станоевич.

Голът обаче стресна нашите национали, които тръгнаха напред, показвайки мощта си в атака. Само минута по-късно звездата в атаката на тима ни Заприн Голачки изравни, след като взе една топка преди вратаря, обърна се и майсторски с външен фалц я прати в празната врата.

Самият Голачки бе труден за удържане от сърбите и в 14-ата минута сам изработи втория гол, след като открадна една топка и с мощен шут от десетина метра вкара така наречения "бразилски" гол след рикошет в горната греда.

За жалост не успяхме да решим доста от срещата с втори гол и в 19-ата минута Ненад Стефанович ни наказа след бърза многоходова акция.

Още преди почивката започнаха и ротациите в тима ни, като Филип Филипов заменяше Голачки, в игра се появяваше често и Васил Гуджев. Страхотен мач направи Спас Милушев с безкрайни пробиви по крилото, но истината е, че в първата част от второто полувреме сърбите имаха предимство, удариха и две греди.

Нашият тим се стегна във финалните минути, когато сякаш стоеше по-добре физически, но няколко рикошета опазиха вратата на Сърбия суха.

Така започнахме с точка участието си, преди утрешния мач с Шотландия.

Ето го и състава на нашия тим:

1. Петър Стоичков 22. Ненко Вергов 6. Йордан Чолов 5. Йордан Михайлов 3.  Иван Хамалски 2. Веселин Банчев 15. Иван Ранчев 28. Стоил Фърцов 19. Васил Гуджев 10. Спас Милушев 7. Георги Ангов 9. Филип Филипов 8. Заприн Голачки

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия