2. - Национален отбор
  3. България приключи с Европейското първенство по минифутбол

България приключи с Европейското първенство по минифутбол

Шотландия се добра до реми 2:2 срещу състава на Сърбия и така с 4 точки продължава напред като втори тим от група "В"

Отборът на България приключи участието си на Европейското първенство по мини футбол във Врсар, Хърватия. Това се случи днес още преди да изиграем последния си мач от груповата фаза. Отборът на Шотландия се добра до реми 2:2 срещу състава на Сърбия и така с 4 точки продължава напред като втори тим от група "В". Нашите също могат да съберат 4 точки, но имат поражение в директния мач с гайдарите с 2:5 и така и на теория отпадат.

В 16:00 часа българско време пък излизаме срещу еврошампиона Румъния в мач единствено за честта си, който ще се предава пряко по БНТ HD. Румънците са в следващата фаза с 6 събрани точки. Отборът на Сърбия изпусна един куп положения, а ние чакахме точно тяхна победа, при това желателно само с един гол. Такъв бе вкаран след почивката, но един рикошет върна шотландците в играта за 1:1. 5 минути преди края капитанът Йън Андерсън пък направи тотален обрат и голът в продълженията на сърбите за 2:2 бе само протоколен. Ако Сърбия бе спечелила с един гол, щеше да ни трябва победа с 2 попадения над румънците за място нататък.

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия