2. - Национален отбор
  3. България U16 стартира с победа на турнира в Хърватия

България U16 стартира с победа на турнира в Хърватия

Нашите победиха Черна гора в първия си мач

Юношеският национален отбор на България до 16 г. победи с 1:0 Черна гора в първия си двубой от приятелския турнир „Влатко Маркович“, който се провежда в Хърватия.

Възпитаниците на Стефан Колев и Георги Георгиев можеха да се поздравят и с по-изразителен успех, но нямаха шанс пред гола при няколко изгодни ситуации през второто полувреме.

Първата част протече равностойно и без сериозни опасности пред двете врати. България поведе малко след почивката, когато футболист на съперника си отбеляза автогол. Влезлият като смяна Петър Кирев можеше да покачи на 2:0, но ударът му отблизо бе спасен, а впоследствие изстрел на Георги Караиванов срещна и гредата.

Следващият двубой на младите „лъвчета“ на хърватска земя е утре (24 септември) от 13:15 ч. срещу Катар.

Титулярите на България: 1. Александър Маджаров, 2. Борислав Даскалов, 4. Стилиян Стойчев, 5. Росен Маринов, 13. Георги Караиванов, 8. Захари Атанасов, 14. Виктор Добрев, 18. Асен Митков, 20. Стефан Трайков, 9. Васил Василев, 10. Любомир Тодоров.

Селекционер: Стефан Колев.