2. - Национален отбор
  3. България U16 загуби cлед дузпи от Румъния

България U16 загуби cлед дузпи от Румъния

Джошкун Михайлов единствен вкара за нашите от бялата точка

Юношеският национален отбор на България (до 16 г.) завърши 0:0 с Румъния и след това отстъпи с 1:3 при дузпите в последния си мач от турнира на УЕФА, който се провежда в Албена.

Така нашите момчета приключват само с един отбелязан гол в игровото време в трите мача, дело на Джошкун Михайлов - Кун, който се разписа срещу Грузия на старта.

Днес юношата на Барселона единствен от нашите при изпълнението на дузпи вкара, като бе точен при втория опит за нашите.

Иначе румънският състав имаше повече и по-чисти голови положения, като на два пъти преди почивката не успя да преодолее вратаря на Левски Христо Лалев. След почивката нашите северни съседи треснаха и гредата. Една прилична българска възможност за гол имаше в целия мач, но Кун Михайлов пропусна.

Румъния U16 – България U16 0:0 (3:2 дузпи)

Румъния U16:
12. Андрей Кристеа (41-Йонут Рус), 3. Александру Йофчеа, 4. Дариус Тиерану, 5. Антонио Манилаче – капитан, 6. Раду Чириач, 7. Овидиу Хориса (41-Александру Сабангеану), 8. Михафъл Ониса (80-Атил Грито), 10. Габриел Радукан (41-Илие Юлиан), 13. Денис Касиан (70-Джани Крету), 18. Денис Джосу, 25. Алекс Петриче (41-Стефан Ковари, 74-Козмин Тукалюч)
Селекционер: Габриел Манолаче

България U16: 12. Христо Лалев – капитан, 2. Веселин Весков, 3. Мартин Михайлов, 5. Димитър Митев (77-Милен Манчев), 8. Методи Стефанов, 9. Джошкун Михайлов, 10. Стефан Методиев (64-Стефан Гаврилов), 14. Мартин Динов (51-Кристиян Димитров), 17. Пиер Пиеров, 19. Асен Крушовски, 21. Ангел Каракашев
Селекционер: Александър Георгиев

Съдия: Цветан Кръстев

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия