2. - Национален отбор
  3. България U17 надигра регионален отбор с 2:0 в последната си контрола в Германия

България U17 надигра регионален отбор с 2:0 в последната си контрола в Германия

Лагерът бе част от подготовката на тима на Викторио Павлов за предстоящите квалификациите за Европейското първенство

Юношеският национален отбор на България до 17 г. постигна втора поредна победа по време на подготвителния си лагер в Германия. След като надигра с 2:0 тима на Вестфалия U17 преди два дни, сега тимът ни се наложи със същия резултат срещу регионален отбор. Двубоят се игра в спортен комплекс „Кайсерау“.

В 14-та минута Атанас Кабов стреля силно на метри от наказателното поле, но вратарят на домакините изби в корнер. Две минути преди края на първата част възпитаниците на Викторио Павлов откриха резултата. Никола Гавов центрира от ъглов удар и капитанът Николай Янков се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата. Секунди по-късно, отново след ъглов удар, Янков имаше шанс да удвои преднината на България, но не успя да уцели добре топката и тя излезе в аут.

Малко след началото на втората част националите организираха  многоходова комбинация. Влезлият на почивката Хюсейн Трайков проби отдясно и подаде към Никола Гавов, който стреля, но топката профуча над напречната греда. В 78-мата Ангел Ангелов се оказа на правилната позиция, отново след изпълнение на корнер и оформи крайното 0:2.

Лагерът в Германия бе част от подготовката на тима на Викторио Павлов за предстоящите квалификациите за Европейското първенство в Азербайджан през май 2016 година. България е домакин на първия квалификационен кръг в група 10, където се намират още отборите на Италия, Шотландия и Македония. Срещите ще проведат в Бургас и Созопол между 21 и 16 октомври.

Съставът на България U17:

12. Петър Петров

2. Никола Гавов (Ангел Ангелов)

3. Валентин Антов

4. Петко Христов

7. Мартин Милков (Хюсейн Трайков)

8. Иван Тилев (Илия Юруков - Марио Петков)

11. Атанас Кабов (Мартин Ковачев)

14. Николай Янков - капитан

15. Денис Бучев

16. Димитър Илиев

21. Кристиян Димитров (Калоян Кръстев - Димитър Богданов)
Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия