2. - Национален отбор
  3. България (U17) загуби от Русия с 0:2

България (U17) загуби от Русия с 0:2

България (U17)загуби с 0:2 първия от двата приятелски мача в Созопол срещу Русия. „Сборная” поведе в 14-та минута, когато Николай Кръстев сбърка при изнасянето на топката и Аяз Гулиев незабавно насочи топката в мрежата.

България (U17)загуби с 0:2 първия от двата приятелски мача в Созопол срещу Русия. „Сборная” поведе в 14-та минута, когато Николай Кръстев сбърка при изнасянето на топката и Аяз Гулиев незабавно насочи топката в мрежата. Почти веднага след подновяването на играта Сергей Макаров нахлу отдясно и пусна към централния нападател Рамил Шейдаев, който отблизо покачи на 2:0 за гостите.

В 18-та минута капитанът на България Антонио Вутов пробва да прехръли Антон Митюшкин от около 25 метра, но не сполучи. 120 секунди след това Вутов и Кирил Десподов направиха двойно подаване на границата на наказателното поле, а Десподов стреля силно, но защитник на Русия отклони топката в корнер.

В 32-та минута пък Кръстев отрази удар с глава отблизо на Шейдаев.

Второто полувреме започна с хубав пробив на Кирил Десподов, който бе спрян в последния момент. Нападателят на Литекс продължи да тормози защитата на руснаците, въпреки че още през първата част получи травма в дясното коляно. В 50-та минута Десподов изскочи от дълбочина и бе спрян на границата на наказателното поле от Митюшкин. При изпълнението на прекия свободен удар Чавдар Ивайлов удари напречната греда.

В 54-та минута реферът Мартин Богдев отсъди дузпа за гостите след пробив на Макаров и нарушение на Янис Карабельов. Централният защитник Джамалдин Кодзанязов обаче стреля покрай вратата. В 71-та минута Анатоли Николаеш удари греда след силен шут с десния крак, а в последните секунди на двубоя Сава Савов стреля над вратата от границата на наказателното поле.
Мачът бе изгледан от съгледвач на един от съпрениците на България в квалификациите през месец октомври – Полша. Съгледвач за срещата бяха изпратили и от шампиона на Русия Зенит.

Вторият двубой между България и Русия в Созопол ще бъде в понеделник от 10:00 часа.

Съставът на България:

1. Николай Кръстев (41 – 12. Николай Радев), 2. Чавдар Ивайлов, 3. Стефан Велков, 5. Алеко Алеков, 4. Мики Орачев (41 – 13. Владимир Айтов), 6. Серкан Юсеин (65 – 18. Сава Савов), 8. Янис Карабельов (67 – 16. Илиян Неделчев), 10. Антонио Вутов – капитан (60 – 19. Илия Димитров), 11. Александър Димитров (41 – 14. Валентин Томов), 7. Емил Стоев (57 – 17. Васил Димитров), 9. Кирил Десподов (70 – 15. Георги Кънчев)

Наш национал: При Илиан Илиев енергията в отбора е различна