2. - Национален отбор
  3. Гърция победи Шотландия, докосва четвъртфиналите

Гърция победи Шотландия, докосва четвъртфиналите

Двубоят се игра пред 1154 зрители на „Созопол Арена”

Гърция победи с 1:0 Шотландия и окупира второто място в Група С на Европейското първенство по футбол. Двубоят се игра пред 1154 зрители на „Созопол Арена”. Още в 6-та минута Том Макинтайър удари гредата на гръцката врата. Гърците отговориха с опасно положение едва в края на първата част – Кирциалидис бе изведен сам срещу вратаря на Шотландия, но той спаси удара му. В 39-та минута при идентична ситуация обаче Павлидис не сгреши и изведе Гърция напред в резултата – 1:0. В 58-та минута гредата помогна и на шотландците – след разбъркване в наказателното им поле топката стигна до Мингос, който шутира много силно, но топката срещна гредата.

В класирането в групата води Франция с 6 точки, пред Гърция с 4, Русия с 1 и Шотландия без спечелена точка. В последния кръг на 13 май Франция играе с Гърция в Созопол, а Русия с Шотландия в Сливен.

Гърция
U17: 12. Шампанис, 3. Катранис, 4. Евангелу (к), 5. Николау, 6. Натсос, 7. Лимниос, 9. Цингас (80 – 18. Додонцакис), 10. Мингос, 11. Кирциалидис (49 – 19. Хаджидимпас), 15. Павлидис (49 – 8. Лампру), 16. Рецос
Шотландия U17: 1. Роби Макрори, 2. Финлейсън (49 – 17. Мидълтън), 3. Рос Макрори (к), 4. Макинтайър,  5. Харви, 6. Бърт, 8. Хил, 9. Милър (68 – 15. Морисън), 10. Рос (76 – 16. Сутър), 13- Уилсън, 14. Хендри
Голмайстор: 1:0 Павлидис (39)
Жълти картони: Натсос (Гърция), Бърт, Мидълтън, Хил (Шотландия)
Червен картон: Бърт (Шотландия)

Главен съдия: Павел Рачковски (Полша)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия