2. - Национален отбор
  3. Хърватия се класира за директните елиминации след победа над Австрия

Хърватия се класира за директните елиминации след победа над Австрия

Единственият гол на стадиона в Созопол вкара Давор Ловрен

Хърватия победи Австрия с 1:0 във втори мач от група „А“ на Европейското първенство за юноши до 17 години.

Единственият гол на стадиона в Созопол вкара Давор Ловрен в 52-ата минута. Той овладя в наказателното поле на австрийците лошо избита от вратаря им топка, навърза трима бранители и със силен шут от точката на дузпата откри резултата. В 76-та минута резервата за Австрия Кевин Дансо шутира от около 20 метра, вратарят на хърватите Шемпер изби, а след това топката срещна десния стълб на неговата врата.

Хърватия събира 6 точки и се класира за четвъртфиналите, а Австрия остава с една точка. "Шахматистите" победиха преди това България  с 2:0.

На 12 май Австрия играе с България, а Хърватия среща Испания.

Състави:

Хърватия U17: 1. Шемпер – 5. Калаица, 4. Ерлич (34 – 16. Гжира), 6. Солдо, 3. Соса – 8. Дурасек, 2. Худечек, 10. Моро (к), 11. Ловрен (66 – 17. Бабич), 7. Брекало – 9. Мажич (80+1 – 18. Блечич)

Австрия U17: 1. Ехман – 16. Хейлман, 15. Саханек (75 – 8. Дансо), 14. Вьобер, 18. Прирш – 13. Омерович, 12. Филип, 9. Якупович (63 – 11. Хутцингер), 20. Ловрич, 7. Рамадани (68 – 10. Опонг) – 19. Шмид

Жълти картони: Филип, Ловрич, Хутцингер (Австрия)

Главен съдия: Думитру Мунтеан (Молдова)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия