2. - Национален отбор
  3. Караджов дебютира за националния отбор срещу Русия

Караджов дебютира за националния отбор срещу Русия

Ясен Петров ще заложи на стража на Арда на "ВТБ Арена"

Вратарят на Арда (Кърджали) Иван Караджов ще дебютира за националния отбор на България в гостуването на Русия, информира "Спортал". Както е известно, “трикольорите” излизат на "ВТБ Арена" в руската столица тази събота от 18:00 часа.

Треньорският щаб на “лъвовете” е взел решение да даде шанс на Караджов и Георги Георгиев, които се очаква да пазят по едно полувреме. Преди това срещу Словакия (1:1) по 45 минути играха Даниел Наумов и Николай Михайлов. 31-годишният Караджов има няколко повиквателни за представителния състав на България, но никога не е играл.

Караджата направи много силен сезон с Арда, като беше с голяма заслуга клубът да стигне до историческо класиране за евротурнирите, както и за достигането на финал за Купата на България, загубен с 0:1 от ЦСКА-София. Интересното е, че именно в Москва Караджов записа най-паметния си мач зад граница с ЦСКА. Той бе титуляр през 2009 година, когато отборът воден от Любослав Пенев записа обрат над Динамо (Москва) и се класира за групите на Лига Европа.

През тази кампания Караджов записа общо 26 мача във всички турнири. 21 в efbet Лига и пет за Купата на България.Юношата на ЦСКА има няколко мача с националния отбор на България, а също така игра на Евро 2008 с България до 19 години, когато пази и в трите мача срещу Испания, Германия и Унгария.