2. - Национален отбор
  3. Младежите паднаха от Норвегия в София (ВИДЕО+СНИМКИ)

Младежите паднаха от Норвегия в София (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нашите с втора загуба за седмицата и без победа в пет мача

Младежкият национален отбор на България допусна втора загуба в рамките на пет дни.

Момчетата на селекционера Антони Здравков отстъпиха с 0:2 пред Норвегия, след като преди няколко дни паднаха с 0:3 от Кипър като гости, а през май участваха на турнира в Тулон, където инкасираха три поражения и завършиха веднъж 0:0.

Днес гостите първи стигнаха до голово положение в 6-та минута, когато Елиунуси стреля от няколко метра, но Красимир Костов спаси.

Шест по-късно България бе близо до откриване на резултата. Цонев стреля, стражът спаси, топката стигна до Милев, който нанесе удар с глава, но бранител на гостите изби пред голллинията.

В 23-та минута Норвегия поведе в резултата. След центриране от ъглов удар, Фредрик Аурснес овладя топката в движение и я прати в мрежата за 0:1.

В 31-та минута Костов отново трябваше да намесва, като отрази удар на Матс Дели. До края на полувремето националите натиснаха съперника и в 37-та минута Наско Милев стреля силно от дъгата на наказателното поле, но Росбах изби.

В 56-та минута бранител на гостите сбърка, топката попадна в резервата Илия Димитров, но стражът Росбах му попречи да реализира.

На другата врата Костов също демонстрира качествата си, след като спаси последователно ударите на Мортен Торсби и Сандер Свендсен.

В 86-та минута гостите поведоха с 2:0. След центриране от ъглов удар, Костов изби топката, която се отклони от Рюстемов и попадна в мрежата.

В самия край на двубоя Карабельов можеше да намали резултата, но Дингеланд бе на мястото си и спаси.

България U21 – Норвегия U21 0:2
Голмайстори: 0:1 Фредрик Аурснес (23), 0:2 Бедри Рюстемов – авт. (86)

Стартови състави:

България U21: 12. Красимир Костов, 14. Димитър Буров (74-Венцислав Керчев), 8. Милен Гамаков – капитан, 13. Стефан Велков, 20. Емин Ахмед (46- Пламен Тенев), 10. Борислав Цонев (59-Янис Карабельов), 21. Красимир Станоев, 15. Тони Тасев (68-Бедри Рюстемов), 16. Емил Стоев (46- Илия Димитров), 7. Тодор Траянов, 11. Наско Милев
Селекционер: Антони Здравков

Норвегия U21: 1. Сондре Росбах (76-Матиас Дингеланд), 3. Бьорн Утвик (59-. Сигрурд Ростед), 4. Йонас Грьонер – капитан, 5. Томас Грьогард (76-Хенрик Бьордал), 6. Андерс Трондсен (59- Сандер Свендсен), 7. Фредрик Аурснес, 10. Гхаяс Захид (59- Кристофер Харалдсейт), 14. Петер Странд (76-Ерик Биркелунд), 16. Мортен Торсби, 20. Матс Дели (46-Биргер Мелинг), 21. Мохамед Елиунуси
Селекционер: Лейф Смеруд

Съдия: Мариус Аврам (Румъния)

Стадион: „Славия“, София

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия