2. - Национален отбор
  3. Младежите пак биха класически Андора (СНИМКИ)

Младежите пак биха класически Андора (СНИМКИ)

Неделев вкара два, а Ради Кирилов добави един гол за 3:0

Младежкият национален отбор на България записа втора победа над Андора в квалификациите за Евро 2015. Този път „лъвовете” спечелиха с 3:0 на „Естади Комунал”, след като на 1 юни се наложиха с 3:0 над аутсайдера в група 2.

Селекционерът Михаил Мадански направи две промени в стартовия състав. Илия Мунин и Мартин Райнов започнаха вместо Георги Терзиев и Вилян Бижев. В отсъствието на получилия контузия в адукторите Терзиев с капитанската лента излезе Тодор Неделев. Именно след центриране на полузащитника на Ботев (Пловдив) от фаул дойде и първото по-интересно положение. Асен Георгиев обаче закачи съвсем леко топката с долната част на обувката и тя излезе в аут.

В осмата минута Неделев стреля директно от фаул. Изстрелът му обаче профуча съвсем близо до лявата странична греда. Затворената игра на домакините и по-малкият като мащаби терен затрудниха леко момчетата на Михаил Мадански и до 34-та минута нямаше нова опасност пред вратата на домакините. Тогава Неделев изведе Радослав Кирилов с елегантен пас в дълбочина, но светкавичната реакция на Даниел Винардел му позволи да захлупи топката, преди да се стигне до шут от страна на българския играч.

В 45-та минута Кирилов проби отляво, елиминира няколко съперници и бе спрян с нарушение от Уалид Бусанин. Ирландският съдия Робърт Роджърс отсъди дузпа, която капитанът Тодор Неделев реализира. Това бе втори негов гол за младежите. Той бе точен срещу андорците и в двубоя в Ловеч, когато пак откри резултата.

Само седем минути след почивката България вкара и второ попадение. Радослав Кирилов отново нахлу от лявата зона, излезе очи в очи с Винардел и пусна топката до лявата странична греда. Така футболистът, който е собственост на италианския Киево, реализира третия си гол за младежкия национален тим в десетия си мач за тази формация.

В 58-та и 63-та минути последваха нови шутове по посока на Винардел. Първо Неделев не уцели вратата след воле с десния крак; а Илиян Капитанов потърси изненадата с диагонален шут, който бе париран от стража на Андора.

В 73-та минута Тодор Неделев овладя пас от дълбочина на 7-8 метра от голлинията. Капитанът на „лъвовете” взе нестандартно решение, прехвърляйки Винардел за крайното 3:0 в полза на нашия тим.

Следващият мач на младежите е домакинство на Естония на 6 септември. 4 дни по-късно „лъвовете” гостуват на Русия.