2. - Национален отбор
  3. Младежките национали направиха ново равенство срещу Естония в мач с два червени картона

Отборът на България стигна до 2:2 като гост на балтийската страна

Националният отбор на България по футбол до 21 години направи ново равенство с Естония в квалификациите за Европейското първенство през 2015 година.

Възпитаниците на Павел Панов стигнаха до 2:2 като гост на балтийската страна. Головете за българите отбелязаха две "канарчета" - Александър Колев и Цветелин Чунчуков, докато за Естония се разписаха Вихман и Аниер от дузпа.

Националите ни поведоха в осмата минута с гол на Алекс Колев, но малко след почивката Вихман изравни.

В 64-тата минута Гълъбов фаулира Аниер в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана самият Аниер, който не сбърка и изведе домакините напред.

Точката за България донесе Цветелин Чунчуков в 79-ата минута.

В края на двубоя и домакините останаха в намален състав, след като Леписту бе изгонен.

България няма никакви шансове за класиране на Евро 2015. Момчетата на Павел Панов са четвърти с актив от 9 точки, на пет от третия Словения мач преди края на квалификациите.

В последния мач младежите ни гостуват на победителя в груапта Дания.

Резултати от другите мачове от нашата група:

Дания - Русия 4:2
Словения - Андора 5:0

Дания спечели нашата група "В", като е на върха с 23 точки - на четири пред втория Русия мач преди края на квалификациите. Победителите и най-добрите втори отбори отиват на плейофи, в които ще се определят седемте отбора финалисти.